Často kladené otázky

Odpovědi na nejčastější otázky. Pošlete nám na info@festivalfantazie.cz svůj dotaz, odpovíme vám a pokud bude zajímat více lidí, přidáme sem.

Festival fantazie je tradiční (od roku 1996) festival popkultury, který míchá přístup a program fanouškovských conů východní Evropy a Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd. V programu jsou besedy, fotografování a autogramiády zahraničních a domácích herců, comicsových autorů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností. Dále hraní her a turnaje v nich, projekce filmů, soutěže, workshopy, přednášky, prezentace, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží…
Festival fantazie byl největším festivalem popkultury v ČR až do upořádání Comic-Conu Prague, jehož je spolupořadatelem.
První Comic-Con Prague 2020 se konal v O2 universum, novém kongresovém centru v Praze, ve dnech 7.-9.2.2020.
FF Speciál vznikl v roce 1999 jako druhý con pořadatelů Festivalu fantazie a od roku 2002 je pořádán každoročně. Prošel různými fázemi, na dva roky se přestěhoval do Prahy a přejmenoval na FanCity (proto nyní oba názvy). Je to nyní malé setkání příznivců velkého Festivalu fantazie, s malým programem zaměřeným na sci-fi, fantasy a horor. Probíhá v hotelu Fantazie v Chotěboři na konci října (letos je termín posunut kvůli epidemii).
FF Speciál - FanCity probíhá od roku 2013 v hotelu Fantazie v Chotěboři. Hotel nabízí velký sál pro videohernu a deskohernu a další 4 sály pro program.
Festival fantazie Speciál - FanCity pořádá nedotovaný, nestátní, neziskový spolek SFK Avalon, organizující Comic-Con Prague v Praze (před tím PragoFFest) a Festival fantazie v Chotěboři, plus malé akce jako Avalcon Classic a Silicon. SFK Avalon zároveň provozuje hotel Fantazie v Chotěboři.
Otevření recepce 10. 12. 2020 v 17 hodin
Zahájení programu 10. 12. v 18 hodin
Přednáškový program 10.00 - 23.00
Herní program 9.00 - 2.00
Noční klid 2.00-8.00
Ukončení festivalu 13. 12. 2020 v 15 hodin
Lze využít několik možností dopravy, podrobně najdete v sekci Informace, podsekci Doprava. Přímo u hotelu je velké parkoviště zdarma.
Jistě, na FF Speciál přijíždějí i samotní jednotlivci, je to dobrá příležitost k seznámení s dalšími fanoušky.
Kostýmy jsem velmi vítány, pokud splňují základní bezpečnostní podmínky. Zakázány jsou reálné zbraně včetně chladných, nabité airsoft zbraně a další nebezpečné součásti kostýmu. Napodobeniny zbraní (např. měkčené larpové meče) a nefunkční zbraně jsou v pořádku.
Vstupenku lze koupit na jeden den, více dní i na celou dobu. Děti do 9 let včetně mají vstup zdarma. Slevy pro mládež, seniory a ZTP neposkytujeme. Kompletní informaci o vstupenkách najdete v sekci Vstupenky
Vstupenku lze koupit v předprodeji v objednávkovém systému AMBER nebo na místě.
Není to nutné, ale je to dobré pro zvýšení vaší jistoty (kdyby vám mobil přestal fungovat, byl problém s přečtením z něj apod.)
Vstupenky budou naskenovány při vstupu na festival. Pozor: QR kód lze naskenovat pouze jednou, skenováním je vstupenka znehodnocena a nelze ji použít znovu.
Prosím, zdržte se zveřejnění vaší vstupenky online před akcí.
Vstupenku v podobě pásky na ruku je účastník povinen nosit celou dobu své účasti.
Vstupenky koupené bez registrace nejsou na konkrétní osoby. Vstupenky koupené s registrací jsou na konkrétní osoby a jejich předání další osobě je nutno řešit s recepcí festivalu předem nebo na místě.
Akce je svým programem i organizací zaměřena na mladistvé a dospělé, nicméně můžete vzít své dítě s sebou, pokud je to nutné.
Děti do 9 let včetně mají nárok vstupné zdarma. Je nutné věk prokázat na recepci festivalu např. průkazem zdravotní pojišťovny nebo jiným dokladem.
Osoba doprovázející dítě je zodpovědná za péči o ně, organizátor nepřebírá odpovědnost.
Minimální věk pro samostatnou účast bez doprovodu je 15 let.
Na festival není povolen vstup žádným zvířatům, kromě asistenčních psů.
Pro oficiální působení na Festivalu fantazie Speciál - FanCity je nutná akreditace, požádejte o ni na info@festivalfantazie.cz. Na akreditaci není nárok, počet míst pro novináře, hosty apod. je omezen.
Držitelům ZTP a ZTP/P průkazu neposkytujeme na FF Speciál - FanCity žádnou výhodu v podobě slevy. Program je bezbariérový, ubytování není bezbariérové.
Ano. Vstupenka v podobě pásky na ruce zajistí vstup kdykoliv.
Kouřit lze venku, v dostatečné vzdálenosti od budovy.
Vstupenky zakoupené bez registrace jsou nevratné. Jsou přenositelné na jinou osobu před odbavením, nejsou přenosné po odbavení.
Vstupenky zakoupené s registrací lze vrátit podle podmínek pro změny a storno.
V případě nedodržení podmínek pro účast nevzniká nárok na vrácení peněz.
Pokud nebydlíte přímo v hotelu Fantazie, využijte šatnu. Šatna je umístěna ve vstupu do hotelu Fantazie.
Nejbližší bankomaty najdete na náměstí T. G. Masaryka, cca 600 m od hotelu.
Přímo v prostorách festivalu najdete restauraci s širokým výběrem občerstvení, jídel a nápojů.
Zkuste se zeptat na ztrátách a nálezech na recepci Festivalu fantazie.
Je vítáno, když fotografujete a natáčíte a když sdílíte na sociálních médiích s #festivalfantazie
Ovšem během pořadů v sálech je povoleno fotografovat s bleskem jen do 5 minut po začátku a v 5 min před koncem pořadu, při některých pořadech může být fotografování a natáčení zcela zakázáno.
Účastí na Festivalu fantazie Speciál - FanCity dáváte svůj souhlas s vyfotografováním a videozáznamem vaší osoby. Fotografie a videozáznamy mohou být použity na webu a sociálních sítích, pro propagaci Festivalu fantazie Speciál.
Na všechny běžné pořady, kde je volné místo. Obsazení sálů určuje organizátor.
Filmy v kině a výjimečně i další pořady vyžadují kromě vstupenky i zakoupení místenky.
Každá programová linie má své vedoucí, většinou dva až tři, jsou označeni visačkou Vedoucí programové linie. Máte-li dotaz k programu, využijte především program zveřejněný na Informační ploše či na internetu, nerušte prosím průběh programu.
Přihláška pořadu je dostupná ve stejném systému, jako přihláška k účasti. AMBER Uzávěrka pro přihlášení pořadů do programu je 30.11.