Hygienická opatření proti koronaviru


Uvědomujeme si, že virus nezmizí a musíme s ním a s rizikem nákazy žít. Část fanoušků se více či méně obává účasti na hromadných akcích, proto chceme zodpovědně udělat taková opatření, abychom po úspěšně a bez nákazy zvládnutém letním FF i na FF Speciál riziko co nejvíc snížili, i nad rámec povinných opatření. I když si myslíme, že riziko není nijak vysoké (na základě řady faktorů, získaných studiem dostupných informací po stovky hodin). Každopádně každý má právo se rozhodnout o ne/účasti sám za sebe a nemá právo kritizovat rozhodnutí druhého.

Sestavili jsme desatero opatření, budeme je průběžně upravovat a v aktuální podobě vyvěsíme na místě.

1. Čestné prohlášení o zdravotním stavu je účastník povinen podepsat při příchodu na recepci. Při prezenci dostanete vstupní kartičku s vyznačenými dny vaší účasti. Každý den přijdete na recepci, ukážete vstupní kartičku a necháte si změřit teplotu rychloteploměrem. Dostanete na ruku tradiční vstupní pásku pro přístup na program a do restaurace v daný den. Každý den jiná páska, barva bude platit jen na jeden den (kvůli hygieně i organizaci). Účastníci (i pořadatelé, kteří se rovněž denně měří) vykazující příznaky covid-19 budou samozřejmě vyloučeni z účasti.

2. Roušky jsou povinné v celé budově kromě restaurace při konzumaci. V herně i v sálech je zakázáno konzumovat občerstvení, aby se tam nesundávaly roušky. Na pokojích je to samozřejmě na vzájemné dohodě spolubydlících, proto dáváme přednost předem domluveným spolubydlícím před jednotlivci. Na venkovní terase a při pohybu venku roušky povinné nejsou. Roušky (a rukavice) budeme prodávat na recepci i prát (v šatně). Roušky je nutné během dne střídat, aby si zachovaly účinnost. Roušky budou nosit i pořadatelé. Budeme důsledně hlídat standardní hygienické postupy u pořadatelů, minimalizujeme průnik pracovišť.

3. Dodržujte i další hygienická pravidla: Udržujte rozestupy, pokud je to jen trochu možné. Myjte si často ruce a dezinfikujte je, nesahejte si zbytečně na obličej, nedotýkejte se zbytečně druhých. Kýchejte a kašlete do ohbí lokte, i když máte roušku. Odpočívejte dostatečně, berte vitamíny, nepřehánějte to s alkoholem.

4. Speciální dezinfekční tým bude v co nejčastějších intervalech obcházet celý hotel a bude desinfikovat místa, kam se nejčastěji sahá – kliky, prkénka na WC, umyvadlové a sprchové baterie, zásobníky toaletního papíru a papírových ručníků, ovladače a klávesnice, stoly přednášejících… Při úklidu pokojů se rovněž dezinfikuje.

5. Dezinfekce bude k dispozici u vchodů a ve společných umývárnách a WC, aby si účastníci sami mohli ošetřit prkénko, budou-li chtít, dezinfikovat si ruce při příchodu do hotelu apod.

6. Sklo i vratné kelímky myjeme v profi myčce horkou vodou a chemickým prostředkem, případně lze požádat o jednorázový kelímek. Talíře a příbory rovněž procházejí myčkou s vysokou teplotou a silnými mycími prostředky.

7. V sálech hotelu oproti běžnému stavu zvětšíme rozestupy řad a židlí. V programu budou povinné přestávky na důkladnější očistu a vyvětrání sálů.

8. Zavedeme noční klid v 2-8 hodin, aby účastníci neponocovali a pod vlivem alkoholu neporušovali pravidla, aby sobě i ostatním zbytečně nesnižovali imunitu nedostatečným vyspáním.

9. Budeme informovat, hlídat dodržování pravidel a rozloučíme se bez náhrady plateb s těmi, kdo nebudou dodržovat pravidla.

10. Profesionální germicidní lampy jsou náš trumf, vysoce nadstandardní opatření. Investovali jsme 150 tisíc Kč do germicidních lamp. To jsou UV lampy, které ničí roztoče, bakterie a viry, používají se například na operačních sálech nebo v choulostivých potravinářských provozech. Pořídili jsme nejvýkonnější uzavřené typy s ventilátory, které čistí vzduch procházející kolem trubic, dají se tedy používat celodenně i za přítomnosti lidí.